ניתוחי סרק ללא מתן מידע מלא לחולה

ניתוחי סרק ללא מתן מידע מלא לחולה מהווה הפרה של זכויות החולה. הסכמה של החולה לטיפול בו היא תנאי ראשון למתן טיפול רפואי. כל אדם בוגר זכאי להחליט מה יעשה בגופו ולכן כל פעולה בגופו של אדם ללא הסכמתו או בהסכמה שהושגה בתרמית נחשבת ל"תקיפה" והיא פסולה לפי החוק.

במהלך אבחנה רפואית המתבצעת על ידי רופא עלולות להתרחש טעויות ואף כשלים חמורים מצדו, אשר בעקבותיהם יינתן טיפול רפואי שגוי שעשוי להזיק למטופל ואף להחמיר את מצבו.

ההסברים שיש לתת למטופל כתנאי להסכמה מדעת:

א.      אבחנה הרפואית על מצבו.

ב.      הסבר על המהות,  המטרה, התועלת הצפויה מהטיפול המוצע והסיכוי להצלחת הטיפול.

ג.       סיכונים הכרוכים בטיפול המוצע, ובכלל זה תופעות לוואי, כאב ואי נוחות העלולים להיגרם כתוצאה מהטיפול.

ד.      סיכויים וסיכונים של טיפולים רפואיים חלופיים או של העדר טיפול רפואי.

ה.      עובדת היות הטיפול המוצע בעל אופי חדשני.

היוזמה למתן המידע צריכה לבוא מהמטפל ולא  מהמטופל, שכן לא תמיד המטופל יודע מה לשאול.  על המטפל למסור את המידע הנדרש בשפה שאותה מבין המטופל, ולוודא שהבין את תהליך הטיפול, והאפשרויות העומדות בפניו. את המידע יש לתת למטופל בשלב מוקדם ככל האפשר כדי  שיהיה לו זמן לקלוט את המידע ולתת את הסכמתו לטיפול ללא לחץ ומתוך רצון חופשי, וכן, יש לאפשר לחולה חוות דעת נוספת.

אחד המדדים הקריטיים להצלחה בתביעת רשלנות רפואית היא מתן חוות דעת רפואית מקיפה על ידי רופאים המומחים בתחומם, בעלי ניסיון והכרות עם המערכת המשפטית-רפואית.

משרד עו"ד גלית קרנר ערוך בעזרת צוות עורכי דין ומומחים משפטיים בעלי רקע רפואי וניסיון רב.

 

 

צרו קשר

2 + 12 =

משרד עו"ד גלית קרנר – סניף הוד השרון – גורדון 17 הוד השרון. סניף תל אביב – תש"ח 2 כיכר המדינה תל אביב. קומה ג' טל : 09-7456535 פקס: 09-7456536 נייד: 050-8440362 דוא"ל: main@kerner-law.co.il


סניף צפון – ירכא (ברחוב הראשי בכניסה לכפר) משרד: 04-6018535 פקס 04-6826926 דוא"ל: galit@kerner-law.co.il

 
לוגו של וואטסאפ לייעוץ משפטי בווצאפ