משרד עו"ד לתביעות ביטוח

תביעות ביטוח סיעודי

אדם מגיע למצב סיעודי לא רק לאחר תאונה או רשלנות רפואית, פעמים רבות מדובר בילדים פגועים מלידה, או אנשים קשישים הזקוקים לסיעוד ולא יודעים איך להתמודד עם המערכות ולא רק זאת אלא לא מודעים לכך שיש להם פוליסת ביטוח עם כיסוי סיעודי גם במסגרת קופות החולים. מטרתו של חוק הביטוח הלאומי היא להעניק "ביטוח סוציאלי כולל" לתושבי המדינה. לצורך כך גובה המוסד לביטוח לאומי דמי ביטוח – באמצעותם הוא מממן את הגמלאות שהוא משלם.

חוק הביטוח הלאומי

חוק הביטוח הלאומי, בפרקים השונים שלו, מסדיר את הביטוחים השונים. כך, שכאשר נוצר מצב של ניזקקות, חוק הביטוח הלאומי מספק אמצעי קיום ושירותים לאוכלוסיות החלשות הזקוקות להם, ולמי שנקלע למצוקה, על מנת שבתקופות הקשות יהיה להם אמצעי קיום מינימלי שיאפשר להם לחיות בכבוד. לא מדובר רק באינטרס של אותו פרט שזקוק לתמיכה הזו אלא באינטרס שלנו כחברה וכמדינת רווחה.

ביטוח לאומי ותמיכה סיעודית

ביטוח סיעודי נועד להגן עלינו במקרים בהם חלילה נזדקק לתמיכה סיעודית. (קיימים קריטריונים להגדרת חולה סיעודי) הביטוח הסיעודי נרכש באמצעות קופות החולים ובאופן פרטי דרך חברת הביטוח.

בהתאם לתנאי הפוליסה תופעל הפוליסה כפי שנקבעה  וחברת הביטוח אמורה  לשלם סכום חודשי לפרקי הזמן שנקבעו בפוליסה. לצערנו  בפועל בהגיע האדם למצב סיעודי מתחיל תהליך של התנערות וטענות מטענות שונות.

נכון להיום, לשון הפוליסה מנסחת בצורה שאינה חד משמעית ולא תמיד ניתן להגיע להסכמה וודאית האם מצב החולה הוא סיעודי כהגדרת הפוליסה או סיעודי באופן שהפוליסה לא מכסה ובמבוטח לא יקבל את הפיצוי שכה זקוק לו.

מאות אלפי עובדים בארץ משלמים כל חודש עשרות שקלים עבור ביטוח סיעודי. במציאות מתברר שחלק מהחברות מתאמצות במיוחד כדי לא לשלם ללקוחות את מה שמגיע להם.

למרבה הצער המציאות מבוטחים בשעתם הקשה נאלצים לשכור עורך דין ולהתנהל בערכאות.

 

הליך מימוש הזכויות בביטוח הלאומי

הליך מימוש הזכויות בבטוח הלאומי עשוי להיות ארוך ומסורבל, על כן חשוב מאוד להיעזר בעו"ד המתמחה בתחום הבטוח הלאומי, כפי שניתן לראות במקרה של עובדת בנק אשר נפגעה כאשר נפלה מסוס במהלך טיול גיבוש של עובדי הבנק והביטוח הלאומי סרב להכיר בה כנפגעת תאונת עבודה. בדיון הצליחה להוכיח עו"ד גלית קרנר שהעובדים חוייבו לצאת לטיול שאורגן על ידי מחלקת הרווחה של הבנק ואף שולם להם יום העבודה, ואי לכך פסק השופט בהחלטתו כי אכן מדובר בתאונת עבודה.

תנאים להגדרת חולה כסיעודי ע"י ביטוח לאומי

בהתאם לתנאי הפוליסה אתם אמורים לקבל פיצוי כספי ולהפעיל את הפוליסה כפי שנקבעה וחברת הביטוח אמורה לשלם סכום חודשי לפרקי הזמן שנקבעו בפוליסה. לצערנו בפועל במקרים רבים מידי חרף היות האדם במצב סיעודי בו הוא אינו מסוגל לבצע פעולות בסיסיות כמו להתקלח, להתנייד, להתלבש וכיוצא בזה מתחיל תהליך של התנערות וטענות מטענות שונות שברובן מתגלות לא רלוונטיות. נכון להיום, לשון הפוליסה מנוסחת בצורה שאינה חד משמעית ולא תמיד ניתן להגיע להסכמה וודאית האם מצב החולה הוא סיעודי כהגדרת הפוליסה או סיעודי באופן שהפוליסה לא מכסה והמבוטח לא יקבל את הפיצוי שהינו כה זקוק לו.

בדיקת זכויות ביטוח לאומי / עורך דין לתביעות ביטוח לאומי

במשרד עורכי הדין גלית קרנר יעשו לכם סדר בכל הביטוחים ויבדקו עבורכם את כל זכויותיכם והאפשרות לתבוע מכל הגורמים. הבדיקה תאפשר קבלת גמלת סיעוד חודשית מלאה לה אתם זכאים למשך שנים.

המשרד מרכז את כל מה שאתם צריכים בתחום הביטוח הסיעודי עם תפיסת מקצוענות מתוך שליחות והבנה כי חברות הביטוח מודעות לחוסר הידע  של הנפגע ובני משפחתו בכל זכויותיהם, ומנצלות זאת להתנערות ופגיעה בזכויות הנפגע.

למשרדנו ניסיון רב בתחום.

נשמח לייעץ ללא עלות על מנת שתקבלו את מרב זכויותיכם הכספיות.

לפגישת היכרות ללא תשלום לצורך הערכת שווי התביעה שלך ו"איסוף ראיות לצורך בנייה" נכונה של התביעה ללא עלות כספית ללקוח/ה עד קבלת חו"ד מומחה התקשרו עכשיו.

צרו קשר

השם שלך

האימייל שלך

טלפון

ההודעה שלכם

משרד עו"ד גלית קרנר – סניף הוד השרון – גורדון 17 הוד השרון. סניף תל אביב – תש"ח 2 כיכר המדינה תל אביב. קומה ג' טל : 09-7456535 פקס: 09-7456536 נייד: 050-8440362 דוא"ל: main@kerner-law.co.il


סניף צפון – ירכא (ברחוב הראשי בכניסה לכפר) משרד: 04-6018535 פקס 04-6826926 דוא"ל: galit@kerner-law.co.il

 
לוגו של וואטסאפ לייעוץ משפטי בווצאפ