עו"ד גלית קרנר מומחית לרשלנות רפואית

אלפי מקרים של רשלנות רפואית מתגלים בישראל כל הזמן, מסקר שנערך עולה כי חברות הביטוח ומשרד הבריאות משלמים מעל רבע מיליארד שקל מידי שנה כפיצוי על רשלנות רפואית. לעיתים כשכבר מאוחר מדי כדי להציל את החולים. בעת האחרונה אנו עדים לריבוי מקרי רשלנות רפואית אשר נגרמת מאבחון וטיפול לקויים היכולים לגרום לפגיעה עצבית, כאבים כרוניים או פגיעה בבריאות.

באילו מקרים ניתן למצוא רשלנות רפואית?

בין תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות, המוגשות מדי שנה לבתי המשפט, ניתן למצוא רשלנות בניתוחים פלסטיים, רשלנות במעקב אחר היריון, רשלנות בעת הלידה, אי-אבחון של גידולים ממאירים, מתן תרופות שגויות, טיפולי שיניים רשלניים ועוד. טיפול רפואי רשלני עלול לגרום לנכות קשה, להחמרה של המצב הקיים, לעוגמת נפש, כאב וסבל, לאובדן כושר עבודה ואף להביא למותו של המטופל.

תפקידו של הרופא איננו מסתיים בהענקת הטיפול בלבד, ועל כתפיו מונחת האחריות כלפי המטופל החל מאבחון המחלה, בחירת ההליך הרפואי המתאים ביותר, מעקב אחר הטיפול והבדיקות, תשומת לב להליך להתאוששות לאחר הטיפול וכו'.על כל רופא, חלות חובות כלפי המטופלים שלו. במקרה שחובות אלה אינן ממולאות כראוי, יש סיכוי כי מדובר ברשלנות רפואית.

המבחן לקיומה של רשלנות רפואית

המבחן לקיומה של רשלנות רפואית הוא מבחן משפטי הבודק שלוש נקודות מהותיות במקרה הנבחן: 1. האם הרופא התרשל: טרם ביצוע הטיפול הרפואי, על הרופא מוטלת האחריות להביא בפני החולה את מכלול המידע הרפואי הדרוש להליך, לרבות הסיכונים, סיכויי ההצלחה, תופעות הלוואי (כגון דלקות, כאב וכו'), תקופת התאוששות ותהליכי ההחלמה, חלופות רפואיות אפשריות ומתן פירוט מדויק במידה ומדובר בטיפול רפואי חדשני. על הרופא לוודא כי המטופל מבין היטב את המידע שנמסר לו, וכי הוא מקבל את החלטתו באופן מושכל מתוך דרך של בחירה ואי-תלות.

גודל הנזק שנגרם מרשלנות רפואית

2. האם רשלנותו של הרופא גרמה לנזק: האם ניתן היה לצפות מן הרופא לדעת שהוא בוחר בטיפול אשר יסכן את בריאותו של החולה ויסב לו נזק? לעיתים צופה הרופא כי ייגרם ממעשיו נזק מסוים, אך שיעורו של הנזק שנגרם בפועל גדול מציפיותיו.

קשר בין רשלנות רפואית לגודל הנזק

3. האם ישנו קשר סיבתי בין רשלנותו של הרופא לבין הנזק שנגרם למטופל. הקשר הסיבתי ברשלנות רפואית הינו ההוכחה שהשלכותיו של ההליך הרפואי הרשלני הן אלה שהובילו להיווצרותו של הנזק שנגרם לנפגע. דהיינו, אלמלא היה מתבצע הטיפול הרפואי באופן בו התבצע, האם עדיין היה נגרם לנפגע אותו הנזק. כמו כן, האם שיעורו של הנזק היה קטן או גדל בהתאמה לטיפול רפואי שונה. האם ניתן היה לצפות מן הרופא לנקוט בטיפול מנע כלפי מחלה מסוימת (למשל – הפניית חולה בקבוצת סיכון לבדיקות מקיפות וספציפיות יותר מהבדיקות הרגילות).לא תמיד מתקיים קשר סיבתי ברור בין ההתרשלות לבין הנזק. ניתן לראות זאת כאשר אותו טיפול רפואי ניתן לחולה על ידי מספר רופאים ולא על ידי רופא בודד. גם במקרים בהם הנזק הרפואי נגרם כתוצאה מהשתלשלות של אירועים, או כאשר מספר גורמים רפואיים חברו יחד להיווצרות הנזק, על בית המשפט לבחון את העניין לעומקו.

רשימת עדים לרשלנות הרפואית

"באם נתקלת ברשלנות רפואית דבר ראשון שעליך לעשות הוא לצלם את החומר. ערוך רשימת עדים גם לא מהמשפחה אם וככל שראו את האירוע. ערוך רשימה שמית של אנשי הרפואה שעסקו במקרה או שהו בחדר ורישום מדויק של הנאמר / הקלטה / צילומים של המקרה"

על החשיבות של חוות דעת רפואית

בגין נזקים עקב טיפול רפואי ניתן לתבוע לאחר הוכחת קיומה של רשלנות רפואית – וזאת על ידי פניה לעורך דין מומחה לרשלנות רפואית. לצורך כך ערוך משרד עו"ד גלית קרנר בעזרת צוות עורכי דין ומומחים משפטיים בעלי רקע רפואי וניסיון רב.

מדדים להצלחה בתביעת רשלנות רפואית

אחד המדדים הקריטיים להצלחה בתביעת רשלנות רפואית היא מתן חוות דעת רפואית מקיפה על ידי רופאים המומחים בתחום הרשלנות הנטענת שבה נקבע כי אכן הייתה רשלנות רפואית בטיפול שהוענק לתובע, ומהו היקף הנזק שנגרם לו, בעלי ניסיון והכרות עם המערכת המשפטית-רפואית. מדובר בדרך כלל במנהלי מחלקות אשר עובדים קבוע כנותני שירות ללקוחות משרדנו.

גלית קרנר עו"ד מומחה לרשלנות רפואית

למשרד עו"ד גלית קרנר מאגר רופאים מומחים בעלי שם הפועלים בקשרי עבודה מקצועיים לקבלת חוות דעת מקיפות ומקצועיות המסייעות לצוות המשרד לפצח ולנצח את התביעה בשל כך. לאורך השנים קיבלו לקוחותינו  מיליוני שקלים כפיצויים. זו הסיבה שחרתנו על דגלנו את הסיסמה מקצוענות מתוך שליחות ומחויבות כדי שתקבלו את כל הזכויות המגיעות והפיצוי הכספי על הנכות והנזק  מכל הגורמים הנוגעים והמטפלים וביניהם: ביטוח לאומי, חברות ביטוח, בתי חולים וקופות החולים. למשרד עו"ד גלית קרנר, ניסיון רב ואחוזי הצלחה גבוהים מאוד בטיפול בתביעות רשלנות רפואית.

תחומים ונושאי תביעות רשלנות רפואית:


על המדדים הקריטיים להצלחה בתביעת רשלנות רפואית:

אחד המדדים הקריטיים להצלחה בתביעת רשלנות רפואית היא מתן חוות דעת רפואית מקיפה העל ידי רופאים המומחים בתחומם והמוכרים, בעלי נסיון והכרות עם המערכת המשפטית-רפואית. מדובר בדרך כלל במנהלי מחלקות אשר עובדים קבוע כנותני שירות ללקוחות משרדנו.  למשרד עו"ד גלית קרנר מאגר רופאים מומחים בעלי שם הפועלים בקשרי עבודה מקצועיים לקבלת חוות דעת מקיפות ומקצועיות המסייעות לצוות המשרד לפצח ולנצח את התביעה בשל כך, לאורך השנים קיבלו לקוחותינו  מליוני שקלים כפיצויים.

עו"ד גלית קרנר בראיון בנושא רשלנות רפואית

צרו קשר

השם שלך

האימייל שלך

טלפון

ההודעה שלכם

משרד עו"ד גלית קרנר – סניף הוד השרון – גורדון 17 הוד השרון. סניף תל אביב – תש"ח 2 כיכר המדינה תל אביב. קומה ג' טל : 09-7456535 פקס: 09-7456536 נייד: 050-8440362 דוא"ל: main@kerner-law.co.il


סניף צפון – ירכא (ברחוב הראשי בכניסה לכפר) משרד: 04-6018535 פקס 04-6826926 דוא"ל: galit@kerner-law.co.il

 
לוגו של וואטסאפ לייעוץ משפטי בווצאפ