רשלנות רפואית – איחור באבחון מחלות קשות

 

איחור באבחון מחלות קשות מהתביעות השכיחות בתחום רשלנות רפואית הן תביעות בגין איחור באבחון מחלות ממאירות לרבות גידולים סרטניים ומחלות קשות אחרות. במקרים מסוג זה, התביעה מתבססת על כך שהרופא המטפל לא פעל כרופא סביר ולא הפנה את המטופל לבדיקות מתאימות למרות שהופיעו סימנים ראשונים ומחשידים היכולים להעיד על קיום אפשרי של מחלה ממאירה ו/או למרות ששלח לבדיקות לא זיהה בתוצאות הבדיקות את ההיתכנות לקיומה של מחלה ממאירה. לו הרופא היה פועל באופן סביר הרי שבמרבית המקרים המחלה הייתה מתגלה בשלבים מוקדמים וניתן היה לטפל בה ו/או להקטין את מכלול הנזקים בגינה ואף למנוע את התדרדרותה עד לכדי מצב בלתי הפיך ומוות.

על מנת לבסס תביעה בגין איחור באבחון על התובע הניזוק להוכיח כי הרופא המטפל התרשל בטיפול וכי רשלנותו זו אפשרה למחלתו להתקדם ובכך נגרם לו נזק. קיימת חשיבות רבה בגילוי מחלה ממארת בשלביה המוקדמים לפני ששלחה גרורות לאיברים נוספים והתפשטה.

אבחון מוקדם הינו משמעותי בתהליך הריפוי ו/או מניעת התדרדרות המחלה והקטנת מכלול נזקיה ולכן, מחדלים, המונעים זאת, מהווים עילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית.

עו"ד גלית קרנר ממליצה: "מוצע לאנשים להיות ערניים, לבדוק ולקבל חוות דעת שנייה ושלישית מרופאים נוספים, כשהסימפטומים הם חריגים כגון דם או חולשה קיצונית וכל דבר שונה מהותית וחריג בבריאותם."

 

 

 

צרו קשר

השם שלך

האימייל שלך

טלפון

ההודעה שלכם

משרד עו"ד גלית קרנר – סניף הוד השרון – גורדון 17 הוד השרון. סניף תל אביב – תש"ח 2 כיכר המדינה תל אביב. קומה ג' טל : 09-7456535 פקס: 09-7456536 נייד: 050-8440362 דוא"ל: main@kerner-law.co.il


סניף צפון – ירכא (ברחוב הראשי בכניסה לכפר) משרד: 04-6018535 פקס 04-6826926 דוא"ל: galit@kerner-law.co.il

 
לוגו של וואטסאפ לייעוץ משפטי בווצאפ